Kam reikalingos stogo bagažinės?

Neretai stogo bagažines galima pamatyti ne tik ant mikroautobusų, bet ir ant visureigių. Stogo bagažinės gali būti itin naudingos. Visų pirma, jos gali būti naudojamos medienai vežti, taip pat ir metalo gaminiams. Norint gabenti tokius gaminius reikia turėti ne tik stogo bagažinę, bet ir krovininį autobusiuką. Stogo bagažines neretai renkasi ir visureigių vairuotojai. Stogo bagažinė gali būti naudojama ir atostogoms. Toks variantas puikiai tinka šeimoms, kada gali prireikti nemažai daiktų. Nors stogo bagažinės iš išorės atrodo nedidelės, viduje yra tikrai pakankamai vietos.

Kaip pasirinkti stogo bagažinę?

Pasirinkti stogo bagažinę gali būti nelengva, kadangi atsižvelgti reikia į daugelį dalykų. Visų pirma, gamintojas. Nėra nieko svarbiau kaip turėti patikimo gamintoją prekę. Itin svarbu, jog stogo bagažinė būtų saugi, kadangi bagažinę tiesiogiai veikia vėjas, didelės apkrovos, saulė ir taip toliau. Svarbu pasirinkti ne tik patikimą gamintoją, bet ir tinkamus matmenis. Yra itin svarbu, jog stogo bagažinė nebūtų ilgesnė už automobilio stogą. Geriausiu atveju turėtų būti 5 - 10 cm trumpesnė. Per ilga stogo bagažinė gali trukdyti vairuojant, gali būti sunku atidaryti bagažinės dangtį. Per plati stogo bagažinė gali neleisti šalia sumontuoti dviračio laikiklių. Reikėtų atsižvelgti ir į talpą. Galima rasti maždaug nuo 300 l iki 600 l talpos stogo bagažinių. Gamintojai siūlo įvairiausių formų stogo bagažines. Rinktis reikėtų pagal planuojamą apkrovą ir aerodinaminį pasipriešinimą. Renkantis reikėtų pasidomėti, kokia maksimali apkrova yra tinkama turimam automobiliui. Tai yra itin svarbu, jei planuojama gabenti itin sunkius krovinius. Svarbu atsižvelgti ir į stogo bagažinės dizainą. Netinkamai parinktas dizainas gali turėti įtakos automobilio išvaizdai. Deja, bet itin didelis spalvų kontrastas gali atrodyti itin neskoningai. Renkantis stogo bagažinę yra itin svarbu atkreipti dėmesį į daugelį dalykų ir nesirinkti vien tik pagal kainą.

Kiek kainuoja stogo bagažinės?

Stogo bagažinės gali kainuoti itin įvairiai. Nereikėtų tikėtis, jog kelis šimtus eurų kainuojanti stogo bagažinė bus tokia pat kokybiška kaip ir stogo bagažinė už tūkstantį eurų. Norint gauti geriausią kokybę yra itin svarbu rinktis ne pagal kainą, o pagal gamintoją. Geriausia yra pasirinkti gamintoją, kuris turi ilgametę darbo patirtį ir siūlo ne tik geras kainas, bet ir aukščiausią kokybę. Norint įrengti stogo bagažinę prireiks ne tik stogo bagažinės, bet ir kopėčių laikiklio. Jo kaina gali siekti apie 90 eurų. Už stogo bagažinę gali tekti mokėti apie 1 299 eurų. Reikėtų atsižvelgti, jog galima įsigyti ir už mažesnę kainą, tačiau toks pasirinkimas gali būti ne pats geriausias. Deja, bet neretai pasirinkus pigesnę prekę tenka mokėti dar kartą. Perkant stogo bagažinę nereikėtų taupyti.